Nejlepší česká juniorka se o medaili utká s turnajovou jedničkou Annou Wegrzynovou.

B lok čtvrtečních dopoledních zápasů na mezinárodním turnaji mládeže Czech Junior & Cadet Open 2019 v Hodoníně patřil dvouhře juniorů juniorek. Z devíti českých reprezentantů, kteří do bojů v hlavní soutěži zasáhli, si vedla nejlépe Zdena Blašková. Včerejší oslavenkyně jako jediná zvládla vyhrát tři utkání v řadě a postoupila do odpoledního čtvrtfinále.

Ve velké pohodě hraje na Czech Junior & Cadet Open 2019 v Hodoníně Zdena Blašková. Osmnáctiletá česká juniorka dnes vyhrála tři zápasy za sebou a už je ve čtvrtfinále. V osmifinálovém kole si poradila v pěti setech s Ruskou Elizabetou Abraamjanovou. V boji o medaili se Zdena Blašková utká s turnajovou jedničkou Annou Wegrzynovou z Polska.

Ostatní čeští reprezentanti ve dvouhře juniorů a juniorek již skončili. Za příjemné překvapení lze označit výkony Filipa Černoty. Ten byl na Czech Junior & Cadet Open 2019 v Hodoníně nominovaný na poslední chvíli na místo Jana Valenty, kterého čeká operace ramene. A vedl si výborně. Ve čtyřhře byl s Adamem Štalzerem jeden vítězný zápas od medaile, ve dvouhře prošel úspěšně kvalifikační skupinou i úvodním kolem hlavní soutěže. V dramatickém utkání s Maďarem Oliverem Bothem se nevzdal ani za nepříznivého stavu 0:3. Bojoval dál a po hektickém závěru nakonec vyhrál 11:8 v rozhodujícím sedmém setu a postoupil mezi dvaatřicet nejlepších hráčů turnaje. Ani v boji o postup do osmifinále Filip Černota nezklamal, s Francouzem Johanem Deritem sehrál vyrovnanou partii, leč nakonec prohrál 2:4 na sety. Ve druhém kole dvouhry skončili svou pouť hodonínským turnajem také Radek Skála a Tomáš Martinko, stejně jako Tereza Pytlíková.

Tereza Pytlíková vyřadila Ukrajinku Ciupkovou, ale na Francouzku Cokovou již nestačila

V odpoledním programu Czech Junior & Cadet Open 2019 v Hodoníně tak bude mít český stolní tenis ještě dvě želízka v ohni. Ve čtvrtfinále dvouhry juniorek se Zdena Blašková střetne s Polkou Annou Wegrzynovou, která mimo jiné vyřadila Japonku Harimotovou. V semifinále čtyřhry juniorů pak Radek Skála a František Onderka změří síly s dvojící Singapuru Chua Josh Shao Han – Pang Yew En Koen.

Czech Junior & Cadet Open 2019

Výsledky českých reprezentantů:

DVOUHRA JUNIOREK

I. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Natalia Szymczyková (Polsko) 4:0 (5,5,8,6), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Anastasia Dymytrenková (Ukrajina) 0:4 (-14,-2,-8,-2), Helena SOMMEROVÁ – Goi Rui Xuan (Singapur) 0:4 (-6,-5,-3,-9), Tereza PYTLÍKOVÁ – Alexandra Ciupková (Ukrajina) 4:2 (9,7,4,-8,-7,7). II. kolo: Zdena BLAŠKOVÁ – Camille Lutzová (Francie) 4:2 (-9,6,3,-7,8,4), Isa Coková (Francie) – Tereza PYTLÍKOVÁ 4:1 (3,-12,9,9,7). Osmifinále: Zdena BLAŠKOVÁ – Elizabeta Abraamjanová (Rusko) 9,-8,8,9,7).

DVOUHRA JUNIORŮ

I. kolo: Filip ČERNOTA – Oliver Both (Maďarsko) 4:3 (-9,-7,-13,9,7,8,8), Tomáš MARTINKO – Jakub Witkowski (Polsko) 4:1 (8,8,-6,7,3), Radek SKÁLA – Jakov Jakelič (Chorvatsko) 4:1 6,4,10,-10,7), František ONDERKA – Olav Kosolosky (Belgie) 1:4 (-7,7,-5,-6,-4), Radim BAKO – Maxim Bokov (Rusko) 2:4 (-7,-5,7,9,-7,-9). II. kolo: Vladislav Ursu (Moldavsko) – Tomáš MARTINKO 4:1 (-2,14,3,6,8), Maciej Kolodziejczyk (Rakousko) – Radek SKÁLA 4:2 (9,-11,6,9,-6,8), Johan Derit (Francie) – Filip ČERNOTA 4:2 (7,10,7,-9,-7,10).

Filip Černota v Hodoníně příjemně překvapil, z kvalifikace postoupil až do druhého kola