Lubomír Jančařík nestačil na Kristiana Karlssona, druhý a třetí set prohrál o dva míčky.

P rvní bundesligové kolo v letošním kalendářním roce svědčilo vedoucím týmům tabulky. Snadnou roli dnes měl lídr Bundesligy, TTF Liebherr Ochsenhausen, který vyhrál doma nad posledním Jülichem hladce 3:0. Uspěla i Borussia Düsseldorf. Skvělý Timo Boll dovedl obhájce titulu k vítězství 3:1 nad Post SV Mühlhausen 3:1.

Jedenácté vítězství Borussie Düsseldorf v této sezóně režíroval skvělý Timo Boll. Legendární německý reprezentant zřídil dva body obhájce titulu, když v utkání s Mühlhausenem neztratil ani set. Borussia nakonec vyhrála 3:1, když třetí její body n její konto přidal Švéd Kristian Karlsson, jenž ve třech setech přehrál Lubomíra Jančaříka. Český reprezentant měl v souboji s 24. hráčem světa smůlu v koncovkách. Hned dva sety totiž prohrál těsně o dva míčky (10:12 a 12:14), přičemž ve druhé sadě vedl 10:6. Kuriozitou utkání, které se hrálo v saském Döbelnu před 1.300 diváky, byl fakt, že všechny čtyři dvouhry skončily už po třetím setu…

Nečekaně klopýtl 1. FC Saarbrücken TT, který bez Tomáše Polanského prohrál v Brémách s domácím Werderem těsně 2:3 a v tabulce je čtvrtý o dva body před pátým Mühlhausenem. Na čele je stále TTF Liebherr Ochsenhausen s 24 body, o dva body zpět je Borussia Düsseldorf.

Příští týden se pozornost příznivců stolního tenisu zaměří na úvodní turnaj seriálu ITTF World Tour 2019 – Hungarian Open, kde se mimo jiné představí i deset českých reprezentantů.

Bundesliga mužů ve stolním tenisu 2018/2019

Výsledky 15. kola:

Borussia Düsseldorf – Post SV Mühlhausen 3:1
Timo Boll – Steffen Mengel 3:0 (5,3,6), Omar Assar – Daniel Habesohn 0:3 (-6,-8,-9), Kristian Karlsson – Lubomír JANČAŘÍK 3:0 (7,10,12), Timo Boll – Daniel Habesohn 3:0 (4,5,7).

Další výsledky 15. kola:

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC indeland Jülich 3:0, SV Werder Brémy – 1. FC Saarbrücken TT 3:2, TSV Bad Königshofen – ASV Grünwettersbach 2:3, TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell – TTC Zugbrücke Grenzau 3:0, volno měl TTC Schwalbe Bergneustadt.