Hontianske Trsťany/Dudince porazily svého slovenského rivala a vedou bez ztráty bodu extraligovou tabulku.

V pátém kole slovenské extraligy stolních tenistů došlo na souboj dvou nejlepších celků soutěže. Hontianske Trsťany/Dudince si v něm na domácích stolech poradily s SK Vydrany 6:2 a osamostatnily se na první příčce tabulky. Obhájci mistrovského titulu jsou druzí, třetí příčka patří týmu MSK Malacky, který tak slaví vydařený comeback do slovenské extraligy.

Nejúspěšnějšími hráči dosavadního průběhu slovenské extraligy mužů ve stolním tenisu jsou Ukrajinec Oleksandr Diduch a Michal Bardoň. Stolní tenisté vedoucího celku tabulky Hontianske Trsťany/Dudince ještě nenašli přemožitele. Třetím v pořadí je Luka Fučec. Chorvatský reprezentant v dresu nováčka STO Valča dosud prohrál jediné ze čtyřiadvaceti utkání a to právě s Michalem Bardoněm…

Hontianske Trsťany/Dudince se s Vydrany střetly podruhé v krátké době a třetí vzájemný souboj je čeká příští týden. Oba nejlepší slovenské celky totiž svedl los 3. kola Poháru ETTU. V prvním měření sil v této pohárové soutěži byly na domácích stolech úspěšnější Hontianske Trsťany/Dudince, které vyhrály 3:1. Odveta je na programu ve čtvrtek 14. prosince ve Vydranech.

Slovenská extraliga mužů ve stolním tenisu

Šlágr 5. kola

Hontianske Trsťany/Dudince – SK Vydrany 6:2
Erik ILLÁŠ, Oleksandr DIDUCH – Samuel NOVOTA, Zoltán LELKEŠ 1:3, Michal BARDOŇ – Samuel NOVOTA 3:2, Oleksandr DIDUCH – Péter MUSKÓ 3:0, Erik ILLÁŠ – Zoltán LELKEŠ 3:2, Oleksandr DIDUCH – Samuel NOVOTA 3:1, Michal BARDOŇ – Štefan PEKO 3:1, Erik ILLÁŠ – Péter MUSKÓ 2:3, Oleksandr DIDUCH – Štefan PEKO 3:1.