Vynikající Han Ying byla hlavní postavou odvetného finálového utkání v Záhřebu.

O smadvacetkrát se stolní tenistky Tarnobrzegu radovaly z titulu v polské nejvyšší soutěži, jednou vyhrály Pohár ETTU a letos se konečně dočkaly trofeje nejcennější. Třetí účast ve finále Ligy mistryň proměnily v úspěch na, který čekaly několik let. Po dvou vydřených výhrách nad obhájkyněmi trofeje z STK Dr. Časl Záhřeb se radovaly z prvenství v Lize mistryň.

Odvetné finálové utkání v Záhřebu režírovala Han Ying, která vybojovala dva důležité body Tarnobrzegu. Jeden pak přidala Rumunka Elizabeta Samaraová, která stejně jako německá reprezentantka zdolala Portugalku Fu Yu. Osmadvacetinásobný polský šampion vyhrál v Záhřebu 3:2 a radoval se z premiérového triumfu v Lize mistryň. Navíc se svému soupeři revanšoval za loňské vyřazení v semifinálové fázi této nejprestižnější klubové soutěže v Evropě…

„Je to největší úspěch v historii našeho klubu. Moc si toho cením, byla to dlouhá, ale nakonec úspěšná cesta. Jsem na své hráčky nesmírně hrdý. Máme skvělé družstvo, děvčata se vzájemně podporují a to je v důležitých zápasech velice důležité. Mám obrovskou radost,“ popsal své první dojmy trenér a manažer Tarnobrzegu v jedné osobě Zbigniew Nęcek.

Zkušený kouč Zbigniew Nęcek měl k dispozici opravdu kvalitní, mezinárodně hodně ostřílený tým. Na vítězství celku KTS Enea Siarka Tarnobrzeg v letošním ročníku Ligy mistryň se podílely hráčky Han Ying (Německo), Li Qian (Polsko), Elizabeta Samaraová (Rumunsko), Gu Rouchen (Čína), Viktoria Pavlovičová (Bělorusko), Kinga Stefańská a Agata Zakrzewská (obě Polsko).

Liga mistryň ve stolním tenisu 2018/2019

Finále – odvetný zápas

STK Dr. Časl Záhřeb – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3
DOO Hoi Kem – HAN Ying 0:3 (-5,-9,-7), FU Yu – Elizabeta SAMARAOVÁ 2:3 (-3,7,-10,11,-4), NI Xia Lian – LI Qian 3:0 (5,6,7), DOO Hoi Kem – Elizabeta SAMARAOVÁ 3:1 (-2,8,7,8), FU Yu – HAN Ying 0:3 (-4,-8,-9). První utkání: 2:3 – vítězem Ligy mistryň 2018/2019 je KTS Enea Siarka Tarnobrzeg.

Titulní foto: facebook KTS Tarnobrzeg