V Havířově a Ostravě pokračovaly Bodovací turnaje mládeže ČR ve stolním tenisu 2018/2019.

 

N edělní bodovací turnaje na severu Moravy ovládli v kategorii nejmladšího žactva Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem) a Veronika Poláková (SKST Vlašim), ve dvouhře kadetů kraloval Ondřej Květon (TJ Jiskra Domažlice), stejnou soutěž kadetek vyhrála Helena Sommerová (DDM Kotlářka Praha). Zatímco pro ústeckého Karla Jedličku to je první triumf na okruhu BTM, Veronika Poláková, Ondřej Květon a Helena Sommerová zopakovali vítězství z úvodního turnaje sezony v Praze.

Ústecký Karel Jedlička na Velké ceně Havířova nejmladšího žactva nejprve v semifinále vyřadil turnajovou dvojku Jan Škaldu z SK Dobré, aby pak ve finále po velké bitvě vyhrál nad Petrem Hodinou (TTC Libín Prachatice z.s.) 3:2 na sety. Vítěz z Prahy, havířovský Martin Slaný, vypadl v osmifinále s Ondřejem Hermanem (TJ Ostrava KST), který se nakonec podělil o bronz s dalším poraženým semifinalistou Janem Škaldou.

Ve dvouhře nejmladších žákyň se z druhého titulu v řadě radovala Veronika Poláková. Mladá vlašimská stolní tenistka postoupila hladce až do ve finále, kde narazila na velice houževnatou soupeřku. S královéhradeckou Anežkou Truněčkovou prohrávala 0:2 na sety, zápas ale dokázala otočit ve svůj prospěch a radovala z dalšího triumfu v této sezoně. Bronzové medaile za třetí místo si v Havířově vybojovaly Veronika Janů (TJ Jiskra Humpolec) a Elena Kuchařová (SK Dobré).

Veronika Poláková vyhrála i druhý bodovacví turnaj nejmladších žákyň této sezony

Na 38. ročníku Memoriálu Miloše Teicherta v Ostravě splnili v kategorii staršího žactva roli favoritů Ondřej Květon a Helena Sommerová. Nasazená jednička mezi kadety domažlický Ondřej Květon v průběhu celého turnaje ztratil pouhé dva sety a ve finále přehrál deblového spoluhráče Martina Skotnicu (TTC Ostrava 2016) 3:0. Na třetích příčkách v Ostravě svorně skončili Filip Karel (HB Ostrov Havlíčkův Brod) a Vít Kadlec z pořádajícího klubu TJ Ostrava KST.

Ve dvouhře starších žákyň se vítězná Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha) nejvíce zapotila v semifinále proti královéhradecké Tereze Bártové, kterou porazila v pěti setech. Ve finále česká kadetská zvítězila nad havířovskou Nelou Hanákovou 3:1. O bronzové medaile se podělily poražené semifinalistky Tereza Bártová (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) a Patrície Segetová (TJ Sokol Děhylov).

Ondřej Květon se od léta připravuje v havlíčkobrodské Akademii HB Ostrov a na jeho výkonech to je znát

Třetí Bodovací turnaje mládeže ČR ve stolním tenisu sezony 2018/2019 jsou na programu 17 a 18 listopadu v Blansku a Hustopečích.

Z r c a d l o  v ý s l e d k ů:

II. BTM 2018/2019 – Havířov, Ostrava (21. října 2018)

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

Velká cena Havířova 2018

Dvouhra nejmladších žáků – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Martin SLANÝ (SKST Baník Havířov) – Ondřej HERMAN (TJ Ostrava KST) 1:3 (-9,9,-5,-9), Tadeáš VRŠOVSKÝ (KST Apollo Ústí nad Labem) – Petr HODINA (TTC Libín Prachatice z.s.) 0:3 (-8,-8,5), Karel JEDLIČKA (KST Apollo Ústí nad Labem) – Šimon ZOUBEK (TJ Sokol Hradec Králové 2) 3:0 (3,8,8), Ladislav MLČEK (Tělovýchovný spolek Komňa) – Jan ŠKALDA (SK Dobré) 0:3 (-7,-6,-3). Semifinále: Ondřej HERMAN – Petr HODINA 2:3 (4,5,-9,-6,-9), Karel JEDLIČKA – Jan ŠKALDA 3:1 (3,8,-10,11). Finále: Petr HODINA – Karel JEDLIČKA 2:3 (7,-5,7,-5,-7).

Soutěž útěchy – A

Finále: Jakub JANOŠEC (SKST Baník Havířov) – Pavel POHL (SK US Steinerová Choceň) 3:0 (6,10,0).

Čtyřhra nejmladších žáků

Finále: Petr HODINA, Martin SLANÝ (TTC Libín Prachatice, SKST Baník Havířov) – Jan ŠKALDA,  Tadeáš VRŠOVSKÝ (SK Dobré, KST Apollo Ústí nad Labem) 3:1 (9,-9,12,2).

Dvouhra nejmladších žákyň – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Veronika POLÁKOVÁ (SKST Vlašim) – Eliška ČERMÁKOVÁ (SK Dobré) 3:1 (6,-9,6,8), Veronika JANŮ (TJ Jiskra Humpolec) – Andrea SLÁMOVÁ (TSM Kladno) 3:0 (9,8,3), Anna HOLEJŠOVSKÁ (SKST Vlašim) – Anežka TRUNĚČKOVÁ (TJ Sokol Hradec Králové 2) 1:3 (-7,6,-12,-12), Elena KUCHAŘOVÁ (SK Dobré) – Anna JÍROVÁ (SKST Vlašim) 3:0 (2,7,9). Semifinále: Veronika POLÁKOVÁ – Veronika JANŮ 3:0 (7,6,0), Anežka TRUNĚČKOVÁ – Elena KUCHAŘOVÁ 3:1 (5,9,-6,9). Finále: Veronika POLÁKOVÁ – Anežka TRUNĚČKOVÁ 3:2 (-11,-5,9,1,1).

Soutěž útěchy – A

Finále: Simona HOLUBOVÁ – Eliška NOVOTNÁ (obě SKST Hodonín) 1:3 (-5,-8,7,-8).

Čtyřhra nejmladších žákyň

Finále: Veronika POLÁKOVÁ, Anežka TRUNĚČKOVÁ (SKST Vlašim, TJ Sokol Hradec Králové 2) –  Anna HOLEJŠOVSKÁ, Anna JÍROVÁ (SKST Vlašim) 3:1 (6,-10,6,2).

Kompletní výsledky II. BTM nejmladšího žactva sezony 2018/2019 v Havířově najdete ZDE: VC_Havířov_2018_nejmladších_hochů_a_dívek

STARŠÍ ŽACTVO

Memoriál Miloše Teicherta 2018

Dvouhra starších žáků – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Ondřej KVĚTON (TJ Jiskra Domažlice) – Štěpán BRHEL (SKST Hodonín) 3:0 (7,6,5), Alexandru ROSU (SKST Liberec) – Filip KAREL (HB Ostrov Havlíčkův Brod) 2:3 (7,-7,-6,4,-6), Martin SKOTNICA (TTC Ostrava 2016) – Daniel KOŠŤÁL (SKST Baník Havířov) 3:1 (10,12,-8,7), Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) – Jan PISÁR (KST Rakovník) 3:0 (11,5,9). Semifinále: Ondřej KVĚTON – Filip KAREL 3:1 (8,9,-14,9), Martin SKOTNICA – Vít KADLEC 3:2 (-14,7,7,-8,13). Finále: Ondřej KVĚTON – Martin SKOTNICA 3:0 (12,9,7).

Dvouhra starších žáků – B

Finále: Adam SIVERA (TJ Libin Prachatice z.s.) – Pavel SLÁČAL (TJ Sadská) 3:0 (10,7,8).

Čtyřhra starších žáků

Finále: Filip KAREL, Jan PISÁR (HB Ostrov Havlíčkův Brod, KST Rakovník) – Ondřej KVĚTON, Martin SKOTNICA (TJ Jiskra Domažlice, TTC Ostrava 2016) 3:2 (9,8,-6,-3,5).

Dva nejlepší deblové páry kadetů na II. BTM sezony 2018/2019 v Ostravě

Dvouhra starších žákyň – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Helen SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Andrea MEŠKÁNOVÁ (KST ZŠ Vyšší Brod) 3:0 (9,4,6), Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol Hradec Králové 2) – Barbora BŘEZINOVÁ (TJ Ostrava KST) 3:1 (-7,9,8,3), Nela HANÁKOVÁ (SKST Baník Havířov) – Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) 3:2 (-6,11,-6,9,7), Diana GRIMMEROVÁ (SK Dobré) – Patricie SEGETOVÁ (TJ Sokol Děhylov) 0:3 (-2,-3,-5). Semifinále: Helena SOMMEROVÁ – Tereza BÁRTOVÁ 3:2 (0,-7,-7,2,2), Nela HANÁKOVÁ – Patricie SEGETOVÁ 3:2 (-8,-9,3,4,10). Finále: Helena SOMMEROVÁ – Nela HANÁKOVÁ 3:1 (6,7,-9,3).

Dvouhra starších žákyň – B

Finále: Markéta DOLEŽALOVÁ (TTC Ústí nad Orlicí) – Veronika MAZALOVÁ (TJ Olympia Bruntál z.s.) 1:3 (7,-8,-6,-6).

Čtyřhra starších žákyň

Finále: Barbora BŘEZINOVÁ, Nela HANÁKOVÁ (TJ Ostrava KST, SKST Baník Havířov) – Eva POKORNÁ, Patricie SEGETOVÁ (SK DDM Kotlářka Praha, TJ Sokol Děhylov) 3:1 (11,8,-7,9).

Kompletní výsledky II. BTM staršího žactva sezony 2018/2019 v Ostrava najdete na: Memoriál_Miloše_Teicherta_2018,_staršího_žactva – výsledky