V Praze pokračoval seriál Bodovacích turnajů mládeže České republiky ve stolním tenisu sezony 2018/2019.

 

V úvodním bodovacím turnaji nejmladšího žactva, Velké ceně Jižního města 2018, se ve dvouhře z prvního titulu v životě radovali Martin Slaný (SKST Baník Havířov) a Veronika Poláková (SKST Vlašim). Havířovský Martin Slaný nejprve v semifinále v pěti setech udolal Petra Hodinu (TTC Libín Prachatice z.s.), aby pak ve finále opět po velké bitvě vyhrál nad Janem Škaldou z SK Dobré. Třetí příčku na prvním “bodováku“ sezony svorně obsadili Karel Jedlička (KST Apollo Ústí nad Labem) a Petr Hodina.

Největším překvapením dvouhry nejmladších žákyň byl postup nenasazené Terezy Kovaříčkové z SK Dobré až do finále. V něm sice nestačila na vlašimskou Veroniku Polákovou, ale i tak dnes v Praze dosáhla velmi pěkného úspěchu. Na pomyslný bronzový stupínek vítězů se postavily obě semifinalistky Romana Glücková (TJ Granitol Moravský Beroun) s Annou Holejšovskou (SKST Vlašim).

Vlašimská Veronika Poláková ovládla dvouhru a spolu s Anežkou Truněčkovou vyhrály i čtyřhru

Dvouhře kadetů při neúčasti české jedničky Šimona Bělíka (startoval na TOP 10 v Portugalsku) dominoval Ondřej Květon. Starší žák TJ Jiskra Domažlice si počínal naprosto suverénně, když od osmifinálového zápasu až po finále ztratil jediný set. Stříbro si dnes v Praze vybojoval Jan Pisár (KST Rakovník), na třetích příčkách skončili Matyáš Lebeda (TJ Sokol Hradec Králové 2) a Štěpán Brhel (SKST Hodonín).

Ve dvouhře starších žákyň Květona napodobila Helena Sommerová (SK DDM Kotlářka Praha). Nejvýše nasazená hráčka turnaje ztratila jediný set až ve finálovém souboji s Patrícií Segetovou (TJ Sokol Děhylov). O bronzové medaile se podělily Nela Hanáková (SKST Baník Havířov) a mladší žákyně Kateřina Pisárová (KST Rakovník), která včera v Praze vyhrála turnaj své věkové kategorie.

Také Ondřej Květon dnes vybojoval dva tituly, ovládl dvouhru a s Martinem Skotnicou i čtyřhru

Fotogalerii s BTM mladšího a nejmladšího žactva v Praze najdete zde: https://www.flickr.com/photos/151732604@N07/albums/72157701188099305

Druhé Bodovací turnaje mládeže ČR ve stolním tenisu sezony 2018/2019 jsou na programu 20. až 21. října v Havířově a Ostravě.

Bodovací turnaje mládeže ČR 2018/2019

I. BTM – Praha (9. září 2018)

NEJMLADŠÍ ŽACTVO

Velká cena Jižního Města 2018

Dvouhra nejmladších žáků – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Martin SLANÝ (SKST Baník Havířov) – Jaroslav GRABOVSKÝ (TJ Jiskra Strážnice) 3:0 (4,6,6), Tadeáš VRŠOVSKÝ (KST Apollo Ústí nad Labem) – Petr HODINA (TTC Libín Prachatice z.s.) 0:3 (-11,-3,-6), Ladislav MLČEK (Tělovýchovný spolek Komňa) – Jan ŠKALDA (SK Dobré) 0:3 (-4,-3,-6), Ondřej HERMAN (TJ Ostrava KST) – Karel JEDLIČKA (KST Apollo Ústí nad Labem) 0:3 (-6,-6,-2). Semifinále: Martin SLANÝ – Petr HODINA 3:2 (10,6,-7,7,6), Jan ŠKALDA – Karel JEDLIČKA 3:2 (-6,9,-9,9,7). Finále: Martin SLANÝ – Jan ŠKALDA 3:2 (5,-9,-7,6,7).

Soutěž útěchy – A

Finále: Václav VAŠINA (TTC Ústí nd Labem) – Jan KUNC (HB Ostrov Havlíčkův Brod) 3:1 (6,-7,9,10).

Čtyřhra nejmladších žáků

Finále: Karel JEDLIČKA, Tadeáš VRŠOVSKÝ (KST Apollo Ústí nad Labem) – Petr HODINA, Martin SLANÝ (TTC Libín Prachatice, SKST Baník Havířov) 2:3 (-10,7,9,-9,-8).

Dvouhra nejmladších žákyň – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Veronika POLÁKOVÁ (SKST Vlašim) – Veronika JANŮ (TJ Jiskra Humpolec) 3:0 (5,4,2), Elena KUCHAŘOVÁ (SK Dobré) – Romana GLÜCKOVÁ (TJ Granitol Moravský Beroun) 2:3 (-9,7,-9,7,-7), Anna HOLEJŠOVSKÁ (SKST Vlašim) – Jana CSIZMAZIOVÁ (Sokol STAR Turnov) 3:1 (5,-6,9,9), Tereza KOVAŘÍČKOVÁ (SK Dobré) – Eliška ČERMÁKOVÁ (SK Dobré) 3:2 (9,-6,-7,9,7). Semifinále: Veronika POLÁKOVÁ – Romana GLÜCKOVÁ 3:0 (8,4,9), Anna HOLEJŠOVSKÁ – Tereza KOVAŘÍČKOVÁ 1:3 (-3,8,-5,-6). Finále: Veronika POLÁKOVÁ – Tereza KOVAŘÍČKOVÁ 3:0 (5,6,6).

Soutěž útěchy – A

Finále: Eva HAVLÍČKOVÁ (TJ Slavoj Praha) – Lucie SÝKOROVÁ (TJ Union Plzeň) 3:2 (-10,-3,3,8,5).

Čtyřhra nejmladších žákyň

Finále: Veronika POLÁKOVÁ, Anežka TRUNĚČKOVÁ (SKST Vlašim, TJ Sokol Hradec Králové 2) – Tereza KOVAŘÍČKOVÁ, Elena KUCHAŘOVÁ (SK Dobré) 3:0 (6,6,10).

Kompletní výsledky I. BTM nejmladšího žactva sezony 2018/2019 najdete ZDE: BTM_Praha JM_2018_-_nejmladší žactvo

STARŠÍ ŽACTVO

STENMARKETING OPEN 2018

Dvouhra starších žáků – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Ondřej KVĚTON (TJ Jiskra Domažlice) – Vít KADLEC (TJ Ostrava KST) 3:0 (2,8,1), Matyáš LEBEDA (TJ Sokol Hradec Králové 2) – Filip KAREL (HB Ostrov Havlíčkův Brod) 3:1 (7,-6,12,9), Martin SKOTNICA (TTC Ostrava 2016) – Štěpán BRHEL (SKST Hodonín) 1:3 (5,-9,-7,-6), Martin ŠÍP (SK DDM Kotlářka Praha) – Jan PISÁR (KST Rakovník) 0:3 (-7,-5,-2). Semifinále: Ondřej KVĚTON – Matyáš LEBEDA 3:1 (7,11,-9,5), Štěpán BRHEL – Jan PISÁR 0:3 (-8,-5,-3). Finále: Ondřej KVĚTON – Jan PISÁR 3:0 (8,8,6).

Soutěž útěchy – A

Finále: Vojtěch SLANÝ (SKST Baník Havířov) – Jan BENÁK (TTC Elizza Praha) 1:3 (4,-8,-8,-10).

Dvouhra starších žáků – B

Finále: Alexandru ROSU (SKST Liberec) – Jindřich MORÁVEK (TJ Jiskra Strážnice) 3:0 (5,4,6).

Čtyřhra starších žáků

Finále: Ondřej KVĚTON, Martin SKOTNICA (TJ Jiskra Domažlice, TTC Ostrava 2016) – Filip KAREL, Jan PISÁR (HB Ostrov Havlíčkův Brod, KST Rakovník) 3:1 (11,-12,8,8).

Dvouhra starších žákyň – A

Závěrečné výsledky:

Čtvrtfinále: Helen SOMMEROVÁ (SK DDM Kotlářka Praha) – Michaela DOSEDĚLOVÁ (KST Jirkov) 3:0 (5,2,6), Tereza BÁRTOVÁ (TJ Sokol Hradec Králové 2) – Kateřina PISÁROVÁ (KST Rakovník) 2:3 (-9,6,-10,7,-4), Patricie SEGETOVÁ (TJ Sokol Děhylov) – Eva POKORNÁ (SK DDM Kotlářka Praha) 3:0 (9,9,5), Monika PAŘÍZKOVÁ (SKST Liberec) – Nela HANÁKOVÁ (SKST Baník Havířov) 0:3 (-6,-10,-7). Semifinále: Helena SOMMEROVÁ – Kateřina PISÁROVÁ 3:0 (7,5,6), Patricie SEGETOVÁ – Nela HANÁKOVÁ 3:1 (10,10,-8,7). Finále: Helena SOMMEROVÁ – Patricie SEGETOVÁ 3:1 (7,-9,7,5).

Soutěž útěchy – A

Finále: Diana GRIMMEROVÁ (SK Dobré) – Michaela BOTKOVÁ (TJ AŠ Mladá Boleslav) 1:3 (-6,5,-7,-4).

Dvouhra starších žákyň – B

Finále: Kateřina DUCHÁČOVÁ (SK Dobré) – Adéla SAZIMOVÁ (SK Dobré) 1:3 (-9,10,-7,-4).

Čtyřhra starších žákyň

Finále: Barbora BŘEZINOVÁ, Nela HANÁKOVÁ (TJ Ostrava KST, SKST Baník Havířov) – Eva POKORNÁ, Patricie SEGETOVÁ (SK DDM Kotlářka Praha, TJ Sokol Děhylov) 3:1 (-8,10,9,8).

Kompletní výsledky I. BTM staršího žactva sezony 2018/2019 najdete na: STENMARKETING_OPEN_2018_Starsi_zactvo