Druhý nasazený hráč Lukáš Svoboda nemohl pro zranění ruky turnaj odehrát.

J akub Hitzger z HB Ostrov Havlíčkův Brod a Adéla Zoubková z TJ Sokol PP Hradec Králové 2 vyhráli Kontrolní turnaj mladšího žactva ČR ve stolním tenisu pro rok 2019, který se uskutečnil v Přerově.

Havlíčkobrodský Jakub Hitzger si v Přerově počínal suverénně a vyhrál všech osm svých utkání. Druhé místo v soutěži chlapců obsadil Dan Volhejn (TJ Jiskra Heřmanův Městec), třetí skončil Matheos Remunda (TTC Elizza Praha). Pro zranění ruky nemohl turnaj odehrát Lukáš Svoboda z HB Ostrov Havlíčkův Brod, který se do Přerova kvalifikoval jeden z nejlepších hráčů této věkové kategorie.

Soutěž mladších žákyň byla daleko vyrovnanější. Vítězná Adéla Zoubková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) dvakrát klopýtla, ovšem porážka s Jaroňovou se jí do finálové skupiny nepočítala. O druhé příčce konečného pořadí mezi Veronikou Polákovou a Veronikou Mazalovou rozhodoval při rovnosti bodů výsledek jejich vzájemného zápasu. Ten lépe vyzněl pro vlašimskou Polákovou, která radovala ze stříbrné příčky, bronzový stupínek připadl bruntálské Mazalové.

Tři nejlepší hráčky Kontrolního turnaje mladších žákyň v Přerově

Kontrolní turnaj mladšího žactva ČR 2019

Konečné pořadí

MLADŠÍ ŽÁCI

Skupina o 1. – 6. místo

1. Jakub HITZGER (HB Ostrov Havlíčkův Brod), 2. Dan VOLHEJN (TJ Jiskra Heřmanův Městec), 3. Mateos REMUNDA (TTC Elizza Praha), 4. Štěpán HOLUB (HB Ostrov Havlíčkův Brod), 5. Petr HODINA (TTC Libín Prachatice), 6. Lukáš DZIDA (KST Slezan Opava).

Skupina o 7. – 12. místo

1. Jan ŠKALDA (SK Dobré), 2. Václav NÁDVORNÍK (TJ Slavoj Praha), 3. Jakub SIVÁK (TJ Tatran Hostinné), 4. David VESECKÝ (STC Slaný), 5. František DOHNAL (MK Řeznovice), 6. Lukáš SVOBODA (HB Ostrov Havlíčkův Brod) – skreč pro zranění ruky.

Tři nejlepší hráči Kontrolního turnaje mladších žáků v Přerově

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

1. Adéla ZOUBKOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), 2. Veronika POLÁKOVÁ (SKST Vlašim), 3. Veronika MAZALOVÁ (TJ Olympia Bruntál), 4. Karolína JANKŮ (TJ Lomnice), 5. Tereza ČÍŽOVÁ (TJ Sokol Uhlířské Janovice), 6. Bára ANTOŠOVÁ (TJ Tatran Hostinné).

1. Lucie JUCHELKOVÁ (TJ Sokol Vsetín), 2. Lucie MASOPUSTOVÁ (TJ Sokol PP Hradec Králové 2), 3. Tereza LOŠŤÁKOVÁ (SKST Cheb), 4. Karolína JAROŇOVÁ (AC Sparta Praha), 5. Michaela ROHOVÁ (TJ Jiskra Humpolec), 6. Eliška PETRŽÍLKOVÁ (TTC Litoměřice).

Kompletní výsledky Kontrolního turnaje mladšího žactva ČR ve stolním tenisu v Přerově najdete zde: KT-mladšího-žactva-ČR-výsledky