Rumunka Andreea Dragomanová v Buenos Aires vyválčila bronzovou medaili v singlu.

T urnaj ve stolním tenisu na III. Letních olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zatím žádné velké zemětřesení nepřinesl. V obou singlových soutěžích se do finále probojovali největší favorité, zástupci světových velmocí Číny a Japonska. Ze zlatých medailí se nakonec radovali Wang Chuqin a Sun Yingsha. Reprezentanti Číny si ve finálových zápasech se svými asijskými protivníky, kterým patřila pozice nejvýše nasazených hráčů turnaje, poradili shodně v pěti setech.

Ve dvouhře mužů roli největšího favorita úplně nezvládl Japonec Tomokazu Harimoto. Osmého hráče světa turnaj nezastihl v optimální formě. Už v semifinále měl japonský supertalent problémy, když Tchajwance Lin Yun-Ju porazil až po sedmisetové bitvě. Ve finále pak Harimota dokonale zaskočil Číňan Wang Chuqin, jenž se po vítězství 4:1 radoval ze zlaté medaile. Bronzovou medaili si po vítězství 4:3 nad Tchajwancem Lin Yun-Ju vybojoval Američan Jha Kanak.

Harimotova reprezentační spoluhráčka, Miu Hiranová, byla ve dvouhře žen dlouho suverénní. Do finálového utkání ztratila v turnaji jediný set. Ani ona však rozhodující zápas o titul nezvládla. Úřadující juniorská mistryně světa Sun Yingsha byla nad její sily. Sedmnáctiletá Číňanka byla po většinu finálového utkání lepší hráčkou a zaslouženě přidala do své sbírky další cenný titul. Bronz putuje do Evropy. Rumunka Andreea Dragomanová si v utkání o 3. místo poradila s Indkou Kamathovou 4:1 a získala pro “starý kontinent“ jedinou medaili v individuálních soutěžích.

Držitelé zlatých medailí – Wang Chuqin a Sun Yingsha, oba Čína. Foto ITTF

Po dni volna bude “olympijský“ turnaj ve stolním tenisu v Buenos Aires pokračovat soutěží dvoučlenných smíšených družstev, ve které se Zdena Blašková představí po boku Litevce Medardase Stankeviciuse. Smíšené družstvo pod názvem Evropa 4 bylo nalosováno do skupiny C, kde se postupně střetne s Evropou 1 (Truls Möregardh, Sabina Surjanová), KLDR (Kim Song Gun, Pyon Song Gyong) a Evropou 2 (Maciej Kolodziejczyk, Anna Wegrzynová). Do osmifinále postoupí vždy dva nejlepší týmy z každé skupiny.

III. Letní olympijské hry mládeže

STOLNÍ TENIS

Dvouhra mužů

Semifinále

Tomokazu HARIMOTO (Japonsko) – LIN Yun-Ju (Tchaj-wan) 4:3 (-6,11,12,4,-9,-5,6), WANG Chuqin (Čína) – JHA Kanak (USA) 4:0 (7,7,5,4).

Finále

Tomokazu HARIMOTO – WANG Chuqin 1:4 (-8,5,-1,-11,-9).

Utkání o 3. místo

LIN Yun-Ju – JHA Kanak 3:4 (6,-7,-11,-3,8,4,-9).

Dvouhra žen

Semifinále

Miu HIRANOVÁ (Japonsko) – Andreea DRAGOMANOVÁ (Rumunsko) 4:0 (2,7,5,2), Archana Girish KAMATHOVÁ (Indie) – SUN Yingsha (Čína) 1:4 (-3,-7,-6,1,-5).

Finále

Miu HIRANOVÁ – SUN Yingsha 1:4 (-11,9,-9,-9,-6).

Andreea DRAGOMANOVÁ – Archana Girish KAMATHOVÁ 4:1 (-8,11,9,5,9).

Kompletní informace o turnaji ve stolním tenisu na 3. Letních olympijských hrách mládeže najdete zde: https://www.ittf.com/tournament/2798/3rd-youth-olympic-games/#information