V Hradci Králové se uskutečnilo mistrovství České republiky jednotlivců ve stolním tenisu hráčů a hráček s mentálním postižením.

 

N a republikovém vrcholu sezony se o medaile bojovalo v celkem v deseti různých soutěžích. Nejlépe si počínali zástupci královéhradeckého regionu, kteří posbírali deset medailí, z toho tři zlaté.

Na stupně vítězů se vesměs prosadili hráči a hráčky, kteří Českou republiku reprezentovali na nedávném INAS mistrovství světa v Hradci Králové. Hlavní kategorii A žen a dorostenek ovládla Denisa Macurová (Integra Hradec Králové). Mezi muži kategorie A kraloval Pavel Richter (Ústí nad Orlicí). Oba pak přidali další tituly ve čtyřhře, kterou Denisa Macurová vyhrála společně s Janou Feixovou, Pavel Richter triumfoval po boku Lukáše Schauera.

Přehled medailistů M-ČR 2017

Kategorie A

Ženy a juniorky A (11 soutěžících)

1. Denisa Macurová (Integra Hradec Králové), 2. Marie Horváthová (Ostrava), 3. Jana Feixová (Integra SŠ Hradec Králové).

Muži A (7 soutěžících)

1. Pavel Richter (Ústí nad Orlicí), 2. Lukáš Schauer (Ústí nad Orlicí), 3. Jan Pokuta (SK Zbojníci Zašová).

Junioři A (11 soutěžících)

1. Ondřej Vitvar (Integra Hradec Králové), 2. Denis Ksandr (Interga SŠ Hradec Králové), 3. Richard Šimonič (Integra OU Hradec Králové).

Kategorie B

Ženy B (9 soutěžících)

1. Dita Anderová (CDSU Jablonec), 2. Jana Smetáková (Slavoj Skřivany), 3. Lucie Ladrová (IMPULS Praha).

Muži B (12 soutěžících)

1. Ladislav Matura (Bystré), 2. Jiří Munzar (Integra Hradec Králové), 3. Alois Kejda (Bystré).

Junioři B (4 soutěžící)

1. Milan Mucha (IMPULS Praha), 2. Matěj Strnad (Ústí nad Orlicí), 3. Lukáš Jiruf (Ústí nad Orlicí).

Žákovské kategorie

Dívky (10 soutěžících)

1. Agnesa Čuriová (Kojetín), 2. Dominika Csocsová (Kojetín), 3. Sarah Lakatošová (Handisport-Orlí Liberec).

Chlapci A (14 soutěžících)

1. František Šabach (Vysoké Mýto), 2. Sergio Mazanik (SK Přerov), 3. Jan Miko (Vysoké Mýto).

Čtyřhry

Čtyřhra žen (11 dvojic)

1. Denisa Macurová – Jana Feixová, 2. Marie Horváthová – Květa Telváková, 3. Barbora Fidrmucová – Olga Pajtlová.

Čtyřhra mužů (19 dvojic)

1. Pavel Richter – Lukáš Schauer, 2. Jan Pokuta – Ondřej Vitvar, 3. Tomáš Gábor – Denis Ksandr.

Zanechat komentář