Mezinárodní Superliga družstev měla na programu závěrečné zápasy skupinové fáze soutěže.

 

V závěrečných zápasech skupinové fáze Superligy družstev ve stolním tenisu se z českých zástupců dařilo pouze reprezentantkám České republiky do 21 let, které porazily TTV Wiener Neudorf 6:2. Stolní tenistky Hodonína i Moravského Krumlova prohrály v Linci respektive v Szekszardu, nicméně na jejich postup do Champions play-off to již nemělo vliv.

Karolína Mynářová měla největší podíl na vítězství družstva České republiky do 21 let nad TTV Wiener Neudorf 6:2

V Superlize mužů tým České republiky do 21 let podlehl v Praze stolním tenistům Slovenska do 21 let 4:6. Vyrovnané utkání rozhodly až závěrečné dvouhry. Adam Brat a Martin Truska v nich po pětisetových bitvách vybojovali vítězné body slovenského celku.

Nadstavbová část Superligy mužů se bude hrát jiným systémem než je tomu v soutěži žen. Play-off hraje všech osm zúčastněných mužstev. Reprezentanti České republiky do 21 let skončili v tabulce skupiny A na čtvrtém místě, a tak se ve čtvrtfinále play-off střetnou s vítězem skupiny B.

SUPERLIGA 2017/2018

Výsledky českých týmů v 6. kole:

MUŽI

Skupina A

Česká republika do 21 let – Slovensko do 21 let 4:6
Vlastimil BUBEN, Jan GÓRECKI – Tibor Špánik, Adam Brat 0:3. Jan GÓRECKI – Adam Brat 1:3, Stanislav KUČERA – Martin Truska 3:1, Vlastimil BUBEN – Tibor Špánik 2:3, Stanislav KUČERA – Adam Brat 3:0, Jan GÓRECKI – Tibor Špánik 2:3, Vlastimil BUBEN – Martin Truska 3:1, Stanislav KUČERA – Tibor Špánik 3:1, Vlastimil BUBEN – Adam Brat 2:3, Jan GÓRECKI – Martin Truska 2:3.

Konečné pořadí ve skupině: 1. CVSE Celldömölk, 2. Slovensko do 21 let, 3. LifeClass RC Starr Varaždin, 4. Česká republika do 21 let.

ŽENY

Skupina A

TTV Wiener Neudorf – Česká republika do 21 let 2:6
Selina Leitnerová, Sophie Schusterová – Karolína MYNÁŘOVÁ, Nikita PETROVOVÁ 3:2 (-6,9,-5,10,7), Daniela Magerleová – Nikita PETROVOVÁ 0:3 (-9,-5,-8), Sophie Schusterová – Karolína MYNÁŘOVÁ 0:3 (-8,-9,-5), Selina Leitnerová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 0:3 (-5,-8,-7), Daniela Magerleová – Karolína MYNÁŘOVÁ 0:3 (-6,-1,-7), Selina Leitnerová – Kamila SIKOROVÁ 3:1 (9,-10,10,10), Sophie Schusterová – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 0:3 (-7,-8,-6), Selina Leitnerová – Karolína MYNÁŘOVÁ 0:3 (-5,-8,-8). Předehráno 1. prosince ve Sporthalle Wiener Neudorf (prohozené pořadatelství).

Koneční pořadí ve skupině: 1. STK Dr. Časl Záhřeb, 2. Budaörsi 2i SC, 3. Česká republika do 21 let, 4. TTV Wiener Neudorf.

Skupina B

Szekszard AC – TT Moravský Krumlov 6:1 (předehráno 22. listopadu 2017).
Pořadí: 1. Szekszard AC 12 bodů, 2. TT Moravský Krumlov 8 b., 3. LZ Linec-Froschberg 4 body.

Skupina C

Linec AG Froschberg – SKST Mart Hodonín – Stavoimpex 6:2
Ho Tin Tin, Linda Bergströmová – Klára ŠEVČÍKOVÁ, Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:0, Sophia Kellermannová – Klára ŠEVČÍKOVÁ 1:3, Linda Bergströmová – Anežka ILČÍKOVÁ 3:0, Ho Tin Tin – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:1, Linda Bergströmová – Klára ŠEVČÍKOVÁ 3:2, Sophia Kellermannová – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 0:3, Ho Tin Tin – Anežka ILČÍKOVÁ 3:1, Linda Bergströmová – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:1.

Pořadí: 1. Linec AG Froschberg, 2. SKST Mart Hodonín – Stavoimpex, 3. Maďarsko do 21 let, 4. Slovensko do 21 let.

Více o Superlize ve stolním tenisu zde: http://xttv.oettv.info/ed/index.php?oid=268&sjid=17

Zanechat komentář